2021 Yılının En Az Yakıt Yakan 9 Otomobili

2021 Yılının En Az Yakıt Yakan 9 Otomobili

2021 Yılının En Az Yakıt Yakan 9 Otomobili

1. Citroen C-Elysee HDi Manuel

Citroen C-Elysee HDi Manuel, B segment olan ve sedan gövde tipi tasarımdaöne çıkan, çok az yakıt tüketimini prensip meselesi edinen bir araç modelidir. Araç modeli 100 kilometrede ortalama 4.1 litre yakıt tüketimi gerçekleştirir. 1560 cc silindir hacmine sahip olan Citroen C-Elysee HDi Manuel, 92 hp beygir gücüne, maksimum 180 km/s hıza sahiptir.

2. Toyota Corolla 1.4 D-D4

Toyota Corolla 1.4 D-D4 sportif dış tasarımının yanında düşük yakıt tüketimini destekleyici yanı ile adından söz ettiren bir otomobil modelidir. C segment araç modelleri arasında yer alan Toyota Corolla 1.4 D-D4, dizel yakıt tipinin yanında 100 kilometrede ortalama 4.1 litre yakıt tüketimi ile ön plana çıkar.

3. Hyundai Elentra CRDI Dizel

Hyundai Elentra CRDI dizel, sedan gövde tipine uygulanan dinamik hatlar ile sportif bir görünümü sunan ve şehir içinde düşük yakıt tüketimi ile kullanıcılarına avantaj sağlayan araç modelidir. Araç, 100 kilometrede 4.1 litre ortalama yakıt tüketimi gerçekleştirir. Dizel yakıt tipi ile çalışan araç modeli, 1583 cc silindir hacmine, turbo beslenme tipine sahiptir.

4. Seat Leon 1.6 TDI

Seat Leon 1.6 TDI, 100 kilometrede ortalama 4 lt yakıt tüketimi yapma özelliği ile ön plana çıkan ve tasarımı ile de dikkat çeken bir araç modelidir. Hatcback gövde tipi, dizel yakıt tipi, 1598 cc silindir hacmine sahip olan Seat Leon 1.6 TDI, turbo beslenme tipi ile çalışır.

5. Opel Corsa 1.3 CDTI

Opel Corsa 1.3 CDTI, 100 kilometrede ortama 3.2 litre yakıt tüketimi ile öne çıkan bir araç modelidir. Opel markasının klasikleri içine yerleşmiş olan araç modeli, 3 farklı donanımı sunan Colar Edition, Enjoy ve Essentia modeleleri ile satışa sunulmaktadır. Tüm segmentlerinde yakıt tasarruf alanında başarılı bir çizgiyi yansıtan Opel Corsa, şehir dışında ise ortalama 3.1 litre yakıt tüketimi gerçekleştirir.

6. BMW 1 116 D

BMW 1 116 D, BMW 1 serisi ele alındığında Türkiye sınırlarında otomobil alacıları tarafından en çok tercih edilen modeller arasındadır. Aynı zamanda düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkar. 1496 cc silindir hacmi, 11 Hp beygir gücü, 5 yıldızlı tasarımı ile dikkatleri çeken araç, şehir içinde ortalama 3.9 litre yakıt tüketiminin yanında şehir dışında ise ortalama 3.1 litre yakıt tüketimi ile yol alır.

7.  Skoda Fabia 1.4 TDI Ambition

Yeni Skoda Fabia 1.4 TDI Ambition, şehir içinde ortalama 4.0 LT yakıt tüketimi sunan ve şehir dışında ise ortalama 3.1 LT yakıt tüketimi gerçekleştiren, karma yakıt harcamasında ise 3.4 LT rakam ile öne çıkan araç modelidir.

8. Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline

Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, şehir içi ortalama yakıt tüketiminde 4.0 litre rakam ile ön plana çıkan ve ekonomik koşulları 3.1 LT yakıt tüketimi ile şehir dışı seyahatlerde de destekleyen, karma yakıt tüketiminde ise 3.4 litrelik değeri sunan bir araç modelidir.

9. Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi Feel ETG6

2020 otomobil modelleri arasında dinamik görünümü ile dikkat çeken ve fırına estiren Citroen C4 Cactus, şehir içinde ortalama 3.8 LT yakıt tüketimi, şehir dışında ise 3.4 litrelik ortalama yakıt tüketimi ile ön plana çıkan bir araçtır. Diğer yandan ekonomik avantajı karma yakıt tüketimine ilişkin 3.5 LT’lik değer ile sunar.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

Yeni Yazılar

Neden Taksi Pazarı?

Taksipazari.com olarak araç alım satım işlemlerinizi kolay ve güvenli hale getirmeye çalışıyoruz. Sizde araçlarınızı taksipazarı.com’da güvenli ve sıfır risk sistemi ile satışla sunabilirsiniz.

Taksi-pazri-logo
Copyright © 2021 Taksi Pazarı.